

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.003 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 50 Ω |
| Height - Seated (Max) | 1.8 mm |
| Length | 8 mm |
| Width | 4.4958 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Composition(Kit Type) | Ceramic |
| Height | 1.6002 mm |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 30 MHz |
| Frequency Stability | 30 ppm |
| Frequency Tolerance | 0.003 % |
| Load Capacitance | 18 pF |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Drive Level | 1 µW |
| Operating Mode | Fundamental |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
